Prati nas

Dodela nagrada

Ovo su dobitnici Emmy 2018 nagrada

Ekipa serije Igra prestola NBC

Serija Igra prestola je treću godinu za redom proglašena najboljom dramskom serijom osvojivši nagradu Emmy u toj kategoriji na 70. svečanoj dodeli tih televizijskih priznanja u Los Anđelesu, koja je prethodne noći održana u Los Anđelesu.

U kategoriji najboljeg glumca i glumice u dramskoj seriji proglašeni su Matthew Rhys za ulogu u seriji AmerikanciClaire Foy za ulogu u seriji Kruna. Ovde pogledajte šta su poznati nosili na zlatnom tepihu pre dodele nagrada.

Dodela nagrada Emmy za najbolja televizijska ostvarenja protekla je u mirnom političkoj atmosferi, jer nijednom nije pomenut američki predsednik Donald Trump koji je često na meti kritika predstavnika filmske industrije.

Spisak dobitnika:

Najbolja dramska serija:
The Americans
The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This Is Us
Westworld

Najbolja komedija:
Atlanta
Black-ish
Barry
Curb Your Enthusiasm
Silicon Valley
GLOW
The Marvelous Mrs. Maisel
Unbreakable Kimmy Schmidt

Najbolji glumac u dramskoj seriji:
Jason Bateman, “Ozark”
Sterling K. Brown, “This Is Us”
Ed Harris, “Westworld”
Matthew Rhys, “The Americans”
Milo Ventimiglia, “This Is Us”
Jeffrey Wright, “Westworld”

Najbolja glumica u dramskoj seriji:
Keri Russell, “The Americans”
Claire Foy, “The Crown”
Tatiana Maslany, “Orphan Black”
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”
Evan Rachel Wood, “Westworld”
Sandra Oh, “Killing Eve”

Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji: 

Alexis Bledel, “The Handmaid’s Tale”
Millie Bobby Brown, “Stranger Things”
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Lena Headey, “Game of Thrones”
Thandie Newton, “Westworld”
Yvonne Strahovski, “The Handmaid’s Tale”
Vanessa Kirby, “The Crown”

Najbolji sporedni glumac u dramskoj seriji:

Nikolaj Coster-Waldau, “Game of Thrones”
Peter Dinklage, “Game of Thrones”
Joseph Fiennes, “The Handmaid’s Tale”
David Harbour, “Stranger Things”
Mandy Patinkin, “Homeland”
Matt Smith, “The Crown”

Najbolji glumac u komediji:
Donald Glover, “Atlanta”
Bill Hader, “Barry”
Anthony Anderson, “Black-ish”
William H. Macy, “Shameless”
Larry David, “Curb Your Enthusiasm”
Ted Danson, “The Good Place”

Najbolja glumica u komediji
Pamela Adlon, “Better Things”
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Allison Janney, “Mom”
Issa Rae, “Insecure”
Tracee Ellis Ross, “Black-ish”
Lily Tomlin, “Grace & Frankie”

Najbolja sporedna glumica u komediji:

Zazie Beetz, “Atlanta”
Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Aidy Bryant, “Saturday Night Live”
Betty Gilpin, “GLOW”
Leslie Jones, “Saturday Night Live”
Kate McKinnon, “Saturday Night Live”
Laurie Metcalf, “Roseanne”
Megan Mullally, “Will & Grace”

Najbolji sporedni glumac u komediji:

Brian Tyree Henry, “Atlanta”
Louie Anderson, “Baskets”
Alec Baldwin, “Saturday Night Live”
Tituss Burgess, “Unbreakable Kimmy Schmidt”
Henry Winkler, “Barry”
Kenan Thomspon, “Saturday Night Live”
Tony Shalhoub, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Najbolji reality show:
“The Amazing Race”
“American Ninja Warrior”
“Project Runway”
“RuPaul’s Drag Race”
“Top Chef”
“The Voice”

RuPaul Drag’s Race

Najbolji voditelj reality showa:
Ellen DeGeneres, “Ellen’s Game Of Games”
Jane Lynch, “Hollywood Game Night”
RuPaul, “RuPaul’s Drag Race”
Heidi Klum & Tim Gunn, “Project Runway”
W. Kamau Bell, “United Shades Of America With W. Kamau Bell”

Ostale dobitnike pogledajte ovde.

Klikni da komentarišeš

Ostavi komentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama

HOT TOP 10

Reklama
To Top