Srećna godišnjica, Facebook! Kako bi proslavili 12. godišnjicu ove megapopularne društvene mreže, koju mesečno poseti 1,6 milijardi ljudi, setićemo se skromnih početaka i vizije jednog mladića koji je ovu mrežu napravio za prijatelje na Harvardu, da bi samo nekoliko godina kasnije bio jedan od najbogatijih ljudi na svetu.
2004.
Ako ste gledali film Društvena mreža, onda znate da je Facebook započeo kao veb sajt za studente Harvarda. Tada je stranica za logovanje izgledala ovako.
2005.
Do 2005. godine, mreža je postala dostupna i drugim školama, i nije odmah bio dostupan svima. Mladi su se tada zaista mučili jer nisu imali svi pristup novoj, modernoj mreži, kao što je to slučaj danas.
2006.
Ove godine se pojavio mini-feed i to je tranformisalo vašu Facebook aktivnost i uhođenje na FB učinilo mnogo zanimljivijim i dostupnijim, jer ste mogli da pratite aktivnosti drugih i vidite jesu li već promenili status veze.
2007.
2007. godine svako stariji od 13 godina sa imejl adresom je mogao da pristupi Facebooku. Ove godine je takođe lansiran News Feed, tako da ste mogli da vidite šta su sve vaši prijatelji radili od poslednjeg trenutka vašeg logovanja.
2009.
Facebook je stigao na mobilni. Te godine je pokrenut i News Feed u realnom vremenu i ljudima se nije nimalo dopao. Rekli su da ih previše podseća na Twitter, sa konstantnim obaveštenjima o tome šta drugi rade.
2010.
Ovako je Facebook izgledao 2010. godine i jasno se vidi da je već tada pokorio svet.
2011.
2011. godine Facebook je lansirao poptpuno novi dizajn. Mogli ste da postavite cover fotku, a najveća promena je bio Timeline. Novi profili su se više fokusirali na pokazivanje ovog što šerujere sa drugima, a manje na informacije o vezu, godinama, školi i sl.
Danas zvezde imaju Facebook, vaša majka ima profil, možda i vaša mačka. Na kraju je veoma teško setiti se kako je život izgledao pre Facebooka i, mada nismo sigurni da li je to dobra ili loša stvar, znamo da Facebook zasigurno nigde neće otići.